Pełnomocnik ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia

PEŁNOMOCNIK REKTORA DS. ZAPEWNIANIA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA

dr Magdalena Broszkiewicz, prof. UEW

Zarządzenie nr 150/2020 Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z dnia 10 września 2020 r. w sprawie powołania Rektorskiej Komisji ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia

Do zadań Pełnomocnika Rektora ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia należy:

1. Informowanie o akredytacji państwowej i środowiskowej w Uczelni.
  2. Organizowanie, nadzór i kontrola w zakresie procesu akredytacji państwowej i środowiskowej w Uczelni.
  3. Współpraca z jednostkami organizacyjnymi Uczelni oraz osobami wyznaczonymi do określonych działań związanych z uzyskaniem akredytacji państwowej i środowiskowej.
  4. Organizowanie i koordynowanie działań związanych z realizacją Procesu Bolońskiego w zakresie zapewnienia jakości kształcenia.
  5. Kierowanie, organizacja i kontrola pracy Centrum Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
  6. Aktualizowanie Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia.
  7. Nadzorowanie przestrzegania procedur i procesów Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia.
  8. Kierowanie pracami Komisji ds. weryfikacji prac dyplomowych.
  9. Propagowanie (przy wsparciu Rektorskiej Komisji ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia) wśród studentów i nauczycieli akademickich ankiet oceniających jakość prowadzenia zajęć dydaktycznych.