Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na XXXI edycji Forum Ekonomicznego

Forum Ekonomiczne to najważniejsza międzynarodowa konferencja polityczno-gospodarcza w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowana przez Instytut Studiów Wschodnich od 1992 r. Podczas konferencji podejmowane są tematy ważne dla świata i regionu, a deklaracje będące wynikiem kilkudniowych debat, mają realny wpływ na kształt polityki gospodarczej państw uczestniczących w wydarzeniu.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na Forum Ekonomicznym 2022

UEW jest partnerem tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego. Przedstawiciele i przedstawicielki Uczelni poprowadzą panele związane z ekologią, finansami, zarządzaniem i problemami społecznymi w Unii Europejskiej.

W Strefie Dolnego Śląska pojawi się Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - będzie to przestrzeń sprzyjająca budowaniu kontaktów i wymianie poglądów. Na miejscu obecni będą specjaliści i specjalistki z UEW, którzy przybliżą ofertę współpracy z Uczelnią wszystkim zainteresowanym. Zaprezentowane zostaną także raporty opracowane przez kadrę naukową.

Polskie Davos – dlaczego Forum Ekonomiczne przeniesiono z Krynicy do Karpacza?

Przez prawie trzydzieści lat Forum Ekonomiczne odbywało się w innym polskim kurorcie górskim: w Krynicy – Zdroju. W wyniku pandemii w 2020 r. konferencję przeniesiono do Karpacza, który przejął funkcję gospodarza na kolejne edycje Forum, a Dolny Śląsk stał się głównym partnerem wydarzenia.

Tegoroczna, XXXI edycja Forum Ekonomicznego również odbędzie się w Karpaczu w dniach 6-8 września. To ważne dla miasta i całego regionu – każdego roku w wydarzeniu bierze udział ok. sześciu tysięcy osób, co oznacza wzmożony ruch w hotelach, restauracjach i innych punktach usługowych. W latach, kiedy Forum Ekonomiczne odbywało się w Krynicy, w ciągu trzech dni konferencji do regionu wpływało prawie sześć milionów złotych, z czego aż cztery miliony trafiały bezpośrednio do hoteli i pensjonatów.