Podyskutuj na Forum z dr. Arturem Rotem

Artur Rot o projekcie Level 4.0 | Digital Innovation Hub
Dr Artur Rot jest kierownikiem projektu badawczo-rozwojowego Level 4.0 | Digital Innovation Hub Wrocław „Technologiczna Fabryka Ucząca dla Przemysłu Przyszłości”. Z artykułu autorstwa Artura Rota, Krzysztofa Hauke, Marcina Hernesa i Macieja Pondla opublikowanego w pierwszym numerze kwartalnika „Impakt Dolny Śląsk” można dowiedzieć się więcej zarówno na temat samego projektu, jak i realizowanych w jego ramach działań.

Dr Artur Rot jest Kierownikiem Katedry Systemów Informacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na koncie ma ponad 120 publikacji z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych, cloud computingu, nowoczesnych technologii informacyjnych oraz sztucznej inteligencji. Jak można przeczytać w artykule dostępnym w biuletynie „Impakt Dolny Śląsk”, w ramach realizowanego pod jego kierownictwem projektu Level 4.0 | Digital Innovation Hub powstało centrum usług eksperckich, doradczych i wdrożeniowych z zakresu innowacyjnych technologii, rozwiązań biznesowych oraz kompetencji niezbędnych do sprawnego rozwoju i konkurowania w ramach czwartej rewolucji przemysłowej.

Nadrzędnym celem DIH jest przekazywanie wiedzy oraz szerzenie idei Przemysłu 4.0 wśród lokalnych przedsiębiorstw, jednostek otoczenia biznesu, grup badawczych, instytucji rządowych oraz edukacyjnych – piszą autorzy publikacji, pracujący nad projektem. W ramach świadczonych usług zespół Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu kierowany przez dra Artura Rota przeprowadził działania doradcze dla firm o różnej wielkości i zasięgu działania, a ponadto zrealizował szkolenia otwarte oraz specjalistyczne dla konkretnych podmiotów gospodarczych.

Cały artykuł na temat dotychczasowych działań projektu Level 4.0 | Digital Innovation Hub Wrocław można przeczytać w pierwszym numerze kwartalnika „Impakt Dolny Śląsk”. Kierownika projektu, dra Artura Rota, będzie można usłyszeć podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu podczas dyskusji na temat cyfrowej przyszłości Europy.

Harmonogram programu XXX Forum Ekonomicznego jest dostępny na stronie: http://www.forum-ekonomiczne.pl/. Głównym partnerem wydarzenia jest Dolny Śląsk. Pomysłodawcą i organizatorem Forum Ekonomicznego od początku jego istnienia jest fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Partnerem Forum Ekonomicznego jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.