Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ma także swój wkład w budowaniu popartego badaniami obrazu regionu i kraju. Nasza uczelnia jest partnerem Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020. Dokument ten nakreśla przejrzysty obraz gospodarki naszego kraju.
„Można z pewnością stwierdzić, że spowodowany epidemią kryzys udowodnił, że w Polsce samorządność jest – podkreśla w słowie wstępnym do Rankingu Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, pomysłodawca Europejskiego Kongresu Samorządów.  –  Epidemia COVID-19 i spowodowane nią zmiany odbiły się na każdej sferze życia społecznego, w tym na funkcjonowaniu samorządów. To był swojego rodzaju test na wytrzymałość i adaptacyjność władz lokalnych.”

Uczestnicy XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu będą mieli okazję do dyskusji m.in. o Rankingu w strefie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

O Rankingu
Rok 2020 był dla jednostek samorządu terytorialnego rokiem pełnym nowych wyzwań. Znalazło to odzwierciedlenie w publikacji.
W Rankingu, tak jak w poprzednich latach, wykazano analizę kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego oraz dodatkowo uwzględniono koszty poniesione przez jednostki na walkę z COVID-19 w 2020 roku.
W kontekście poprzednich analiz warto zwrócić uwagę na kształtowanie się wskaźników będących zapewne konsekwencją decyzji budżetowych wynikających ze skutków pandemii.
Więcej o Rankingu

Zapraszamy do pobrania pełnej wersji Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020: http://www.forum-ekonomiczne.pl/wp-content/uploads/2021/06/Ranking-Finansowy-2020.pdf

Wydawcą Rankingu jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Posłuchaj rozmowy: Po co i jak tworzony jest taki ranking?
O szczegółach mówi koordynatorka merytoryczna, dr Małgorzata Gałecka z Katedry Finansów UE we Wrocławiu. Raport został przygotowany przez Fundację Instytutu Studiów Wschodnich we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.
Uniwersytet Ekonomiczny był odpowiedzialny m.in. za analizę danych finansowych. Głównym celem tej analizy było pokazanie kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w pandemicznym, 2020 roku.
Czas dla ekonomii - Czym jest ranking finansowy samorządu terytorialnego?

Harmonogram programu XXX Forum Ekonomicznego jest dostępny na stronie: http://www.forum-ekonomiczne.pl/  .
Głównym partnerem wydarzenia jest Dolny Śląsk.
Pomysłodawcą i organizatorem Forum Ekonomicznego od początku jego istnienia jest fundacja Instytut Studiów Wschodnich.
Partnerem Forum Ekonomicznego jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.