Rektor z wizytą w Moskwie

Wizyta Rektora w Moskiewskim Uniwersytecie Finansowym
Od 31 marca do 2 kwietnia 2016 r. rektor prof. Andrzej Gospodarowicz przebywał na zaproszenie JM Rektora w Moskiewskim Uniwersytecie Finansowym przy Rządzie Federacji Rosyjskiej, gdzie uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt. Programów edukacyjnych i standardów zawodowych i ich wzajemnego oddziaływania. Rektor prof. Gospodarowicz odbył także spotkanie z rektorem uczelni prof. Michaiłem Eskindarovem oraz prorektorem ds. współpracy międzynarodowej prof. Julią Pietrovą. Podczas rozmów przedstawiciele obu uczelni zapewniali o kontynuacji współpracy i realizacji działań w ramach podpisanych umów, m.in. rozmawiali na temat mobilności akademickiej, rozwoju obszarów badawczych i edukacyjnych interesujących dla pracowników i studentów obu uczelni.
Rektor prof. Gospodarowicz brał udział panelu dyskusyjnym poświęconym ocenie przygotowania zawodowego specjalistów w sektorze bankowym oraz w dziedzinie rachunkowości. W swoim wystąpieniu przedstawił polskie doświadczenia w tym zakresie. Profesor wziął także udział w dyskusji tzw. okrągłym stole nt. oceny stabilności systemu bankowego i rynku finansowego w Rosji.

Strona Uniwersytetu