O Szkole Letniej

Szkoła Letnia to projekt UE skierowany do studentów z całego świata. Studenci są zapraszani do nas na Uczelnię na dwa lipcowe tygodnie, które spędzają na zajęciach akademickich dzięki którym otrzymują 8 ECTS, na zabawie, zwiedzaniu Wrocławia oraz poznawaniu innych kultur. Dotychczas odbyły się cztery edycje projektu, w których wzięła udział ponad setka studentów z 5 kontynentów, 38 krajów! Razem z nimi w programie uczestniczyło kilkoro studentów z naszej Uczelni. Szkoła Letnia to nasz wspólny projekt - studentów, pracowników i doktorantów.
Kim jesteśmy? – Summer School Team
Jak pracujemy?
Jak się przyłączyć? – pracownicy UE

Kim jesteśmy?

Studentami UE, którzy dołączyli do projektu z totalnie różnych powodów. Są w teamie pasjonaci języka angielskiego, ludzie chcący mieć kontakt z zagranicznymi studentami, są tacy, którzy obawiali się wstępować do wielkich organizacji studenckich. Są wśród nas specjaliści od grafiki komputerowej, marketingowcy, organizatorzy projektów. Wielu z nas jest członkami różnych organizacji studenckich, a ten projekt umożliwia nam pracę ponad ich ramami.

Pracujemy pod kierownictwem dr Joanny Radomskiej. W projekcie biorą także udział Profesorowie i Adiunkci naszej Uczelni prowadząc wykłady i ćwiczenia w trakcie Szkoły Letniej. Pracownicy UE różnych szczebli oraz studenci wspierają projekt promując go za granicą.

Jak pracujemy?

Organizujemy wszystkie aspekty Szkoły, począwszy od akcji promocyjno-sprzedażowej, programu zajęć, poprzez dbanie o sprawy formalne,  finanse, catering, organizację czasu wolnego a kończąc na opiece ;-) nad uczestnikami podczas trwania Summer School. Stąd praca nad projektem zaczyna się już w listopadzie. Tworzymy cały projekt od podstaw, mamy wpływ na końcowy kształt Szkoły, a to daje dużą satysfakcję.

Jak się przyłączyć? – pracownicy UE

Summer School to projekt, który się nie uda bez pomocy pracowników UE i studentów. Jeśli jest Pan/i pracownikiem Uczelni – naukowym lub administracyjnym –  serdecznie zapraszamy do udzielenia wsparcia Szkole. Poszukujemy sposobów dotarcia do zagranicznych studentów poprzez ich profesorów i przez ich macierzyste uczelnie. Jeśli mogliby Państwo udzielić Szkole Letniej rekomendacji i przekazać ją za granicę swoim kolegom lub też podzielić się z nami swoimi kontaktami zawodowymi – obiecujemy nie zawieźć Państwa zaufania. Dysponujemy także materiałami promocyjnymi, które chętnie przekażemy, jeśli zgodziliby się Państwo je zabrać ze sobą w przypadku wyjazdu zagranicznego.

Kontakt:

Pełnomocnik Rektora – Koordynator Szkoły Letniej