Uniwersytet Trzeciego Wieku Oddział we Wrocławiu

Witamy na stronie Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) Oddział we Wrocławiu został powołany Uchwałą nr 69/2008 Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z dnia 26 września 2008 r. jako ogólnouczelniana jednostka organizacyjna naszej Uczelni. Na pierwszy rok akademicki - 2008/2009 przyjęto 150 słuchaczy. W roku akademickim 2010/2011 zwiększyła się liczba słuchaczy do 180 osób, a w roku 2012/2013 do 200 osób.

Celem działalności UTW jest aktywizacja seniorów i włączenie ich do systemu ustawicznej edukacji oraz troska o zachowanie i powiększanie ich intelektualnej, psychicznej i fizycznej sprawności. Słuchacze uczestniczą w wykładach audytoryjnych z różnych dziedzin wiedzy, zdobywają umiejętności w zakresie obsługi komputera i znajomości języków obcych (do wyboru: angielski, niemiecki, rosyjski i francuski) oraz uczestniczą w zajęciach sportowych pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów (do wyboru: basen, gimnastyka w wodzie, gimnastyka korekcyjna kręgosłupa, gimnastyka przy muzyce, siłownia i spacer z kijkami). Ponadto kształtują swoje umiejętności w ramach treningu pamięci i warsztatów artystycznych. Integrują się i rozwijają swoje zainteresowania w 18 sekcjach zainteresowań takich jak: Sekcja Wolontariatu i Wzajemnej Pomocy, Sekcja Medyczna, Sekcja Kulinarna, Sekcja Miłośników Poezji, Sekcja Haiku, Sekcja Organizacyjno-Porządkowa i Integracji, Sekcja Przyrodniczo- Ogrodnicza, Sekcja Kultury i Sztuki, Sekcja Turystyki, Sekcja Mody i Urody, Klub Książki „Czytacze”, Sekcja Wspólnot Mieszkaniowych, Sekcja Sportowa, Sekcja Kronikarsko – Fotograficzna, Sekcja Współpracy z Organizacjami Zewnętrznymi i Finansów, Sekcja Dreptaków, Chór i Sekcja Brydżowa.

EUACFA InstituteCentrum.pl