Bez ocen - dr Aleksandra Kuźmińska-Haberla

slider,ig,fb-liderzy-wiedzy---bez-ocen

Dr Aleksandra Kuźmińska-Haberla z Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych 22 marca 2023 roku poprowadziła pasjonujący wykład dla młodzieży szkół średnich zatytułowany;
Mañana vs Pünktlichkeit czyli o różnicach kulturowych nie tylko w biznesie.

Zastanawialiście się kiedyś, czym właściwie jest kultura? Czym kultury różnią się od siebie?
Dlaczego świadomość międzykulturowa jest nam potrzebna?
Dr Aleksandra Kuźmicka-Haberla podczas swojego wykładu przedstawiła wybrane orientacje kulturowe. Dowiedzieliście się, czy „tak” zawsze znaczy „tak” w komunikacji międzykulturowej oraz poznaliście międzykulturowe ciekawostki, dzięki którym każda zagraniczna podróż zamieni się w pasjonującą obserwację odmienności kulturowych.

Data i godzina: 22 marca 2023, godz. 10.00–11.30;
Miejsce: Centrum Kaształcenia Ustawicznego UEW, ul. Kamienna 43/45 – Aula CKU1,
Temat wykładu: Mañana vs Pünktlichkeit czyli o różnicach kulturowych nie tylko w biznesie.

Sylwetka wykładowcy:

a._kuzminska-haberla

Dr Aleksandra Kuźmińska-Haberla – adiunkt w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany tutor, facylitator w  Centrum Projektowania Innowacyjnych Rozwiązań – DT HUB. Ukończyła szereg szkoleń i kursów z zakresu innowacyjnych metod dydaktycznych i szkoleniowych, w tym DT, eduScrum, trener biznesu, tutoring, facylitacja. W pracy naukowej i dydaktycznej koncentruje się na zagadnieniach związanych z różnicami kulturowymi w biznesie, marketingiem międzynarodowym oraz instytucjonalnym wsparciem przedsiębiorstw. Jest autorką i współautorką wielu artykułów i książek w języku polskim i angielskim, manuali szkoleniowych, a także szeregu opracowań i analiz dla przedsiębiorstw i instytucji. Prowadzi zajęcia dydaktyczne głównie w języku angielskim w grupach międzynarodowych. Była wykładowcą wizytującym na kilku uniwersytetach europejskich: w Finlandii, na Cyprze, we Włoszech, na Węgrzech, w Niemczech. Trener w regionalnych projektach szkoleniowo-edukacyjnych współfinansowanych przez UE, prowadziła szkolenia z zakresu kompetencji międzykulturowych m.in. w HSBC Bank Polska S.A., Onet S.A. Brała udział w stażach naukowo-biznesowych w ramach „Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej MOZART” oraz „BRING. Nauki społeczne dla gospodarki”.