Uniwersytet Trzeciego Wieku Oddział we Wrocławiu

Witamy na stronie Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) Oddział we Wrocławiu został powołany Uchwałą nr 69/2008 Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z dnia 26 września 2008 r. jako ogólnouczelniana jednostka organizacyjna naszej Uczelni. Na pierwszy rok akademicki - 2008/2009 przyjęto 150 słuchaczy. W roku akademickim 2010/2011 zwiększyła się liczba słuchaczy do 180 osób, a w roku 2012/2013 do 200 osób. Od roku akademickiego 2014/2015 liczba słuchaczy wynosi 230 osób.

Celem działalności UTW jest aktywizacja seniorów i włączenie ich do systemu ustawicznej edukacji oraz troska o zachowanie i powiększanie ich intelektualnej, psychicznej i fizycznej sprawności. Słuchacze uczestniczą w wykładach audytoryjnych z różnych dziedzin wiedzy, zdobywają umiejętności w zakresie obsługi komputera i znajomości języków obcych (do wyboru: angielski, niemiecki i rosyjski ) oraz uczestniczą w zajęciach sportowych pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów (do wyboru: basen, gimnastyka w wodzie, gimnastyka korekcyjna kręgosłupa, gimnastyka przy muzyce, siłownia i spacer z kijkami). Ponadto kształtują swoje umiejętności w ramach treningu pamięci i warsztatów artystycznych. Integrują się i rozwijają swoje zainteresowania w 17 sekcjach zainteresowań takich jak: CHÓR „APASJONATA”, SEKCJA HAIKU, SEKCJA KULTURY I SZTUKI, SEKCJA MEDYCZNA, SEKCJA MIŁOŚNIKÓW POEZJI, SEKCJA MODY I URODY, SEKCJA ORGANIZACYJNO – INFORMACYJNA, SEKCJA PRZYRODNICZO – OGRODNICZA, SEKCJA SPORTOWA, SEKCJA TURYSTYCZNA, SEKCJA WOLONTARIATU, SEKCJA WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI ZEWNĘTRZNYMI I FINANSÓW, SEKCJA WYSTAWIENNICZA, SEKCJA ŻYWEGO SŁOWA, SEKCJA KSIĄŻKI „CZYTACZE”, SEKCJA FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ i  SEKCJA SZTUKI UŻYTECZNEJ.