Wykłady prof. Fionny Stevenson w ramach Visiting Professors

Politechnika Wrocławska serdecznie zaprasza na wykłady i seminaria prowadzone przez prof. Fionn Stevenson, która zasłynęła dzięki rozwinięciu metod badawczych tzw. building performance evaluation w taki sposób, aby możliwe było objęcie nimi sektora mieszkaniowego. Wizyta odbędzie się w ramach programu Visiting Professors.

Program wizyty:
•    5 maja (czwartek), godz. 18.00 – wykład otwarty „Jak uzyskać wiedzę na temat eksploatacyjnych walorów budynków mieszkalnych - wyzwania i korzyści dla doskonalenia zawodowego” (Dolnośląska Izba Architektów, ul. Wróblewskiego 18)
•    6 maja (piątek), godz. 10.00 – wykład otwarty „Historia BPE w UK: rozwój badań sektora mieszkaniowego”* (aula bud. E-1, ul. B. Prusa 53/55)
•    6 maja (piątek), godz. 15.00 – wykład otwarty „Doświadczenia badawcze - praca z deweloperem”* (aula bud. E-1, ul. B. Prusa 53/55)
•    6 maja (piątek), godz. 16.00 – otwarta dyskusja nt. transferu badań BPE do Polski* (aula bud. E-1, ul. B. Prusa 53/55)

*Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zainteresowani udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia na adres: magdalena.baborska-narozny@pwr.edu.pl

Prof. Fionn Stevenson jest z wykształcenia architektem. Studiowała na Wydziale Architektury Uniwersytetu Cambridge i Sheffield. Ma uprawnienia do projektowania i jest członkiem RIBA (wyróżniona w 2015 roku jako „RIBA Role Model”). Pracowała jako architekt, konsultant społeczny i naukowiec na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii oraz jako krytyk architektury i wykładowca również w Niemczech i Francji. W swojej karierze zawodowej skupia się na badaniu interakcji mieszkańca z budynkiem i systemami mającymi zapewnić oszczędności w zużyciu energii.
Wykłady realizowane są w ramach programu Visiting Professors funduszu Scientiae Wratislavienses finansowanego ze środków Miasta Wrocławia.