Studenckie staże w 4 projektach dofinansowanych przez NCBR

Szanowni Państwo,
na stronach NCBiR  ukazała się Informacja o wynikach oceny formalno-merytorycznej w konkursie nr 2/SP/POWER/3.1/2015
05-05-2016 http://www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/power/aktualnosci/
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 poinformowało, że 28 kwietnia 2016 r. zakończyła się ocena formalno-merytoryczna wniosków złożonych w odpowiedzi na konkurs nr 2/SP/POWER/3.1/2015

Komisja rozpatrzyła i oceniła 369 wniosków o przyznanie dofinansowania, z czego:
 114 wniosków uzyskało ocenę pozytywną, a z nich 95 wniosków wyznaczono do dofinansowania
 255 wniosków uzyskało ocenę negatywną

Cztery wnioski złożone przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu otrzymały wysokie oceny (121,5 punktów), co uplasowało nasz Uniwersytet na 4 miejscu wśród wnioskujących uczelni, na 8 miejscu rankingowym, według liczby porządkowej na 14 pozycji.

Współtwórcami projektów, które otrzymały dofinansowanie są: prof. Andrzej Dudek (Wydział EZiT), prof. Anna Cierniak-Emerych (Wydział IE), prof. Bogusław Półtorak i prof. Alicja Zakrzewska-Półtorak (Wydział NE);  Ałła Witwicka-Dudek – kierownik Biura i Monika Siurdyban (Biuro Karier i Promocji Zawodowej), Anna Pluta i dr Michał Organa (Sekcja Projektów Europejskich).
Gratulujemy sukcesu autorom projektów!

Cztery projekty „STAŻE NA START” realizowane będą w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Są kierowane do studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu studiujących kierunki: finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, zarządzanie, ekonomia (na Wydziale Nauk Ekonomicznych), zarządzanie i inżynieria produkcji (na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym), zarządzanie, ekonomia (na  Wydziale Ekonomii Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze).
Główne działanie w projektach zakłada organizację staży trwających 3 miesiące (sumarycznie 360 godz., tj.120 godz. miesięcznie), zgodnie z przyjętym programem stażu pod nadzorem opiekuna stażu (reprezentującego firmę) i uczelnianego wydziałowego koordynatora stażu.
W ramach projektów zapewnione będzie:
•   wynagrodzenie miesięczne opiekuna stażu u pracodawcy, przy założeniu przyjęcia na staż 10 studentów,
•   wynagrodzenie miesięczne stażysty (studenta/-ki),
•   dofinansowanie do zakwaterowania poza miejscem zamieszkania stażysty,
•   zwrot kosztów dojazdu stażysty na staż,
•   ubezpieczenie NNW stażysty,
•   koszty niezbędnych badań lekarskich stażysty.
Staże zaplanowano w 2 edycjach na lata akademickie 2016/2017 i 2017/2018.

Projekty „STAŻE NA START” rozpoczną się w sierpniu 2016 r. i realizowane będą do końca lipca 2018 r. przez Biuro Karier i Promocji Zawodowej przy wsparciu pracowników wydziałów.

Informacje szczegółowe pojawią się na stronie Biura Karier i Promocji Zawodowej.