Nowy interdyscyplinarny, międzyuczelniany kierunek kształcenia: konsulting prawny i gospodarczy

16 maja 2016 r. prof.  dr hab. Andrzej Gospodarowicz i prof. dr hab. Marek Bojarski – rektorzy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  i Uniwersytetu Wrocławskiego podpisali umowę finalizującą etap przygotowań do rozpoczęcia interdyscyplinarnych niestacjonarnych studiów II stopnia na  kierunku  konsulting prawny i gospodarczy.
Studia na tym kierunku będą prowadzone wspólnie przez pracowników obu uczelni. Absolwenci otrzymają dyplom magisterski sygnowany pieczęciami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  i Uniwersytetu Wrocławskiego

Studia na  kierunku konsulting prawny i gospodarczy umożliwią poznanie obszarów prawa i zarządzania, co jak pokazały przeprowadzone badania jest kwalifikacją poszukiwaną na rynku pracy. Absolwent tego kierunku będzie łączył wiedzę prawniczą z umiejętnościami analitycznymi i menedżerskimi, będzie przygotowany do pracy na stanowiskach wsparcia kadry menedżerskiej, zarówno wewnętrznych:  jako doradca zarządu, na stanowiskach kierowniczych związanych z organizacją wewnętrzną podmiotu, w biurze organizacyjnym, w biurze zarządu; w ramach organizacji współpracy z otoczeniem, np. dział handlowy, dział współpracy, dział zamówień publicznych, jak również do pracy na samodzielnych stanowiskach takich jak konsultant, doradca lub analityk w firmach doradczych. Kierunek przygotowuje również do prowadzenia własnej działalności w usługach doradczych i pracy w organach nadzorczych spółek kapitałowych. W programie znajdują się przedmioty z zakresu prawa, ekonomii, zarządzania i finansami.
Oferta adresowana jest do absolwentów studiów I stopnia kierunków związanych z ekonomią, zarządzaniem, prawem i administracją, a także innych, niezwiązanych obszarem menedżerskim i naukami prawnymi. Rekrutacja na rok 2016/2017 ruszy wkrótce