Umowa o współpracy z Uniwersytetem w Tarnopolu

JM Rektor prof. Andrzej Gospodarowicz i JM Rektor prof. Jasnij Petro Wołodymyrowycz reprezentujący Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Techniczny imienia Iwana Puluja podpisali 13 czerwca umowę o współpracy między naszymi uczelniami.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu kształcenia w obszarze nauk społecznych, technicznych i sztuki oraz rozwoju kadry naukowej zgodnie ze standardami określonymi w procesie bolońskim planowana jest współpraca w zakresie:
Strony zamierzają  także wymieniać programy studiów, w ramach realizowanych specjalności, jak również wspólnie opracowywać  programy kształcenia oraz prowadzić współpracę w zakresie wydawniczym.

W spotkaniu poprzedzającym podpisanie umowy stronę ukraińską reprezentowali także prof. Tetiana Vitenko - prorektor ds. współpracy międzynarodowej, prof. Olga Bilous i prof. Oleg Pokotylo.  W rozmowach udział wzięli także prof. Bogusław Fiedor – prorektor ds. współpracy międzynarodowej i dr hab. Anetta Zielińska, prof. UE pełniąca funkcję pełnomocnika rektora  ds współpracy z uczelniami na Ukrainie.
Goście z tarnopolskiego Uniwersytetu spotkali się również z przedstawicielami Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego.