Jesteśmy w czołówce najskuteczniejszych uczelni wyższych

Miesięcznik dla menedżerów Home&Market opublikował ranking Najskuteczniejszych Uczelni Wyższych. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zdobył 94/100 punktów rankingowych i uplasował się na 7 pozycji. Jesteśmy najwyżej klasyfikowaną uczelnią wrocławską.

Jak tworzono ranking? „Aby mógł powstać, przeanalizowaliśmy wykształcenie członków Zarządu 1000 największych firm w Polsce. Przyznaliśmy punkty tak za wykształconego na danej uczelni prezesa, jak i wiceprezesa i członków Zarządu. Powstała lista, która być może nie zaskakuje, ale pozwala zastanowić się, jak wygląda zapotrzebowanie na rynku pracy i które ze szkół faktycznie „produkują” przyszłych zarządzających. (…) To sygnał, że ich absolwenci zaczynają coraz lepiej radzić sobie na rynku pracy” – podaje Home&Market (nr 7/8 2016 s. 70).