Jesienna szkoła Leszka Balcerowicza

Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy studentów na temat najważniejszych zagadnień współczesnej ekonomii, dyskusja o bieżących problemach ekonomicznych, politycznych i prawnych oraz inspiracja do zaangażowania w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, a także włączenie się w działania i realizację misji FOR.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2016 r. (rozpoczęcie w piątek o godz. 14:00, zakończenie w niedzielę o 16:30) w Warszawie.

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać pracę na jeden z poniższych tematów i przesłać ją poprzez specjalny formularz do 31 października br.

Nagrodą specjalną jest trzytygodniowy letni staż (lipiec/sierpień 2017 r.) w Institute of Economic Affairs w Londynie (z opłaconymi kosztami przelotu i zakwaterowania).

Tematy:

1. UE na straży wolności gospodarczej i konkurencji w Europie. Studium przypadku.

2. Biurokracja nie jest receptą na rozwój gospodarczy i innowacyjność. Studium przypadku.

Trzydziestu najlepszych autorów zostanie zaproszonych na weekendowe seminarium prowadzone przez wybitych ekspertów.

Link do strony internetowej: http://www.for.org.pl/pl/Jesienna-Szkola-Leszka-Balcerowicza-2016