Debiut książkowy naszej absolwentki

21 wrześniatam_mieszkam_zycie_polakow_za_granica 2016 r. miała premierę książka Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą Malwiny Wrotniak-Chałady –  absolwentki Uniwersytetu Ekonomicznego, a dziś zastępcy redaktora naczelnego portalu Bankier.pl.
Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą to 15 niepublikowanych dotąd rozmów z Polakami mieszkającymi w różnych częściach świata: w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Katarze, Niemczech, Kolumbii, Grecji, Wietnamie, na Wyspach Owczych, w Republice Południowej Afryki, w Chorwacji, Hongkongu, Holandii, na Bali i w Wielkiej Brytanii. Jak napisała sama autorka: Książka jest niejako kropką nad "i" dla prowadzonych przeze mnie od 2010 roku badań nad emigracją ekonomiczną Polaków, uhonorowanych zresztą w 2014 r. Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego. Ze względu na zainteresowania zawodowe realizuję projekty na pograniczu ekonomii i emigracji.
Publikacja jest zapisem rozmów z osobami, które w różnym czasie i z różnych powodów zdecydowały się na wyjazd z Polski za granicę. Znajdziemy w nich relacje o korzystaniu z ryzykownych zawodowych okazji, porzucaniu dotychczasowego życia dla nowej miłości, poświęcaniu własnej kariery w imię planów partnera, realizacji marzeń z dzieciństwa, podróżach, z których się już nie wraca do kraju. To także prezentacja życia i funkcjonowania w kilkunastu różnych gospodarkach, społeczeństwach, odnajdywania się na odmiennych rynkach pracy, konfrontowania rodzimych stereotypów na temat obyczajów, blasków i cieni życia w innych krajach.