Spotkanie członków konsorcjum realizującego projekt ActGo-Gate

photoW dniach 7-8 listopada 2016 r. pracownicy Katedry Systemów Informacyjnych gościli na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zespół członków konsorcjum realizującego projekt ActGo-Gate. W spotkaniach i warsztatach brali udział partnerzy Katedry, reprezentujący różne uczelnie, organizacje i firmy z Niemiec oraz Szwajcarii. Ze strony Katedry Systemów Informacyjnych w spotkaniach brali udział:
Projekt ActGo-Gate jest wynikiem współpracy UE we Wrocławiu z Uniwersytetem w St. Gallen w ramach umowy Independent Living realizowanej w Katedrze Systemów Informacyjnych. Nasza Uczelnia jest jednym z partnerów w międzynarodowym konsorcjum, które otrzymało grant na finansowanie projektu w ramach szóstego międzynarodowego konkursu w Programie Wspólnym Ambient Assisted Living (AAL). W ramach międzynarodowego konsorcjum instytucji i uczelni, w którym są: Uniwersytet St. Gallen − Institute of Information Management, Business Engineering Institute, Benevol St. Gallen i Clavis IT (ze Szwajcarii) oraz Entwicklungszentrum Gut Altwerden GmbH i Alster Service Center GmbH (z Niemiec), nasz Uniwersytet zajmuje się stworzeniem elektronicznej platformy oferowania, zamawiania, dostarczania i rozliczania usług dla konsumentów, adresując pomysł do osób starszych.
Realizacja projektu przekroczyła półmetek i została pozytywnie oceniona zarówno przez NCBiR jak i przedstawicieli Komisji Europejskiej.

Spotkanie konsorcjantów na naszej Uczelni poświęcone było omówieniu bieżących zadań realizowanych w ramach projektu oraz sformułowaniu planów na najbliższą przyszłość.

Więcej o projekcie ActGo-Gate można przeczytać na stronach Katedry Systemów Informacyjnych ksi.ue.wroc.pl