Debata ,,Z Widokiem na Plan Inwestycyjny Europy"

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu zapraszają na kolejną debatę z cyklu „Z Widokiem na Europę”.  Czym jest Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych i jak z niego skorzystać? Jakie projekty są finansowane z EFIS? Jakie są skutki krótko i długofalowe Planu Inwestycyjnego? Na te i na inne pytania odpowiedzą uczestnicy debaty pt. ,,Z widokiem na Plan Inwestycyjny dla Europy", która odbędzie się 22 marca w Budynku Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

ke_plan_inwestycyjny_poster_v3_page_001
Plan Inwestycyjny i EFIS
Plan Inwestycyjny Europy został wprowadzony w 2014 roku w celu uruchomienia i wspierania inwestycji w gospodarkę realną. Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych to główne narzędzie wdrażania tego Planu.
EFIS jest wspólną inicjatywa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) i Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EFI) oraz Komisji Europejskiej, której celem jest niesienie pomocy w rozwiązaniu aktualnej luki inwestycyjnej w UE. Głównym założeniem funduszu jest uruchomienie prywatnych środków finansowania inwestycji strategicznych.
Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych pomaga finansować projekty innowacyjne
i infrastrukturalne, a także małe i średnie przedsiębiorstwa oraz spółki o średniej kapitalizacji. Ma na celu usunięcie barier dla inwestycji i zagwarantowanie lepszej przejrzystości i pomocy technicznej tym projektom.
Kiedy i gdzie?
Debata ma charakter otwarty i odbędzie się w środę 22 marca o godz. 15:00 w budynku Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu sala 4W, przy ul. Komandorskiej 118/120.
W roli ekspertów wystąpią:
Tomasz Gibas - Komisja Europejska
Michał Gorzelak- Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej
Marek Pasztetnik - Zachodnia Izba Gospodarcza
Karolina Żelawska- Pałasz - Europejski Bank Inwestycyjny

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Radia Wrocław Filip Marczyński.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 17 marca za pomocą formularza bit.ly/widok_InvestEU mailowo na adres ec-wroclaw@ec.europa.eu   lub telefonicznie pod numerem 71 324 09 00.
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/563891997150814/
Wstęp bezpłatny.