CIMA Induction Meeting

8 marca 2017 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyło się CIMA Induction Meeting. W spotkaniu uczestniczyły osoby zapisane do Programu UE & CIMA DMA, jak również osoby zainteresowane certyfikacją CIMA. Na podstawie umowy zawartej między Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Instytutem Rachunkowości zarządczej CIMA studenci UE uczestniczący w programie na poziomie operacyjnym są zwolnieni z egzaminów, a zobowiązani są jedynie do zdania egzaminu case study.
Spotkanie prowadziła Marta Karaś, uczelniana koordynatorka programu CIMA.

CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) to największy na świecie Instytut zrzeszający specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Założony w 1916 roku w Londynie zrzesza obecnie 227.000 członków i studentów w 179 krajach.
CIMA oferuje kwalifikację zawodową, której głównym obszarem zainteresowania jest zarządzanie przedsiębiorstwem i wykorzystanie informacji finansowej w procesach zarządzania. CIMA kładzie nacisk na rozwój umiejętności i kompetencji niezbędnych w biznesie, dzięki czemu odpowiada na potrzeby pracodawców, a swoim studentom i członkom zapewnia możliwie najlepsze przygotowanie do zawodowych wyzwań.

induction_1