Wrocławski Bieg Akademicki

baner_wba

Wrocławski Bieg Akademicki to inicjatywa Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów, działającej przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Akademickiego Związku Sportowego UE Wrocław.
Już po raz trzeci, w okresie juwenaliowym, na terenie parku Grabiszyńskiego organizujemy  wydarzenie skierowane do wrocławskich żaków, osób zainteresowanych bieganiem oraz wszystkich, którzy chcą w przyjemnej atmosferze spędzić dzień z rodziną i przyjaciółmi. Głównym punktem imprezy są biegi na 5 oraz 10 kilometrów,  w którym uczestniczy około 1000 osób. Całemu wydarzeniu towarzyszy piknik wraz ze strefą okołoeventową z licznymi atrakcjami, zapleczem gastronomicznym oraz sanitarnym. Dochód w całości przekazywany jest na rzecz Mateusza Palzera, podopiecznego Fundacji Na Ratunek. Zawodnicy mierzą się w dwóch kategoriach: OPEN oraz Student, więc do udziału zachęcamy  wszystkich, a w szczególności studentów wrocławskich  uczelni.