Uniwersytet CSR debiutuje we Wrocławiu

uniwersytet_csr_logo
Wrocławscy studenci będą mogli nieodpłatnie trenować zastosowanie w praktyce narzędzi społecznie odpowiedzialnego biznesu pod okiem praktyków – specjalistów. Zapisy ruszyły 2 kwietnia.

Od drugiej połowy kwietnia Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu będzie gospodarzem projektu Uniwersytet CSR, organizowanego przez Ligę Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z grupą Enactus UE Wrocław. Jest to cykl zamkniętych warsztatów dla najbardziej przedsiębiorczych studentów.
Angielski skrót CSR oznacza społeczną odpowiedzialność biznesu czyli strategię, która pozwala zarządzać przedsiębiorstwem przez pryzmat tak celów finansowych, jak i społecznych oraz środowiskowych.
Studenci z wrocławskich uczelni wyższych nauczą się, między innymi, jak projektować zrównoważony łańcuch dostaw, zarządzać relacjami ze społecznością lokalną, a także jak wdrożenie CSR wpływa na możliwości pozyskania finansowania przez firmę. Uczestnictwo w cyklu zakończy się certyfikatem po wzięciu udziału w minimum dwóch spotkaniach.

Spotkania będą łączyć wiedzę teoretyczną i praktyczną poprzez rozwiązywanie studiów przypadków pod okiem ekspertów ze świata biznesu oraz wspólną dyskusję. Będą też okazją do bezpośredniej interakcji pomiędzy studentami i przedstawicielami firm prowadzących warsztaty.
Pierwsze spotkanie, na temat zarządzania relacją ze społecznością lokalną, poprowadzi przedstawiciel firmy Skanska w czwartek, 20 kwietnia 2017.
Rejestracja na wydarzenia z cyklu, choć bezpłatna, jest obowiązkowa, a ilość miejsc ograniczona.
Zapisy można znaleźć pod adresem: https://uniwersytetCSR.evenea.pl

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych.
Enactus UE Wrocław to lokalny zespół międzynarodowej organizacji non-profit, zrzeszającej studentów, ludzi biznesu oraz opiekunów naukowych na całym świecie. Wszystkim członkom przyświeca wspólny cel – poprawa życia lokalnych społeczeństw. Kierując się zasadami etyki, tworząc innowacje społeczne i technologiczne, zespoły poszukują rozwiązań biznesowych oraz mechanizmów rynkowych, które trwale i skutecznie poprawią jakość życia ludności. Głównym zadaniem jest tworzenie projektów biznesowych o profilu społecznym, ekologicznym, a także ekonomicznym.
Więcej informacji o wydarzeniu udziela koordynatorka projektu Marta Kołodziejczak marta.kolodziejczak@gmail.com