Wizyta przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego w Mińsku

Przedstawiciele Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Mińsku: rektor prof. dr hab. Vladimir Nikolaievich Shimov i prorektor ds. nauki Vladimir Anatolievich Hmielnicki byli 9 maja gośćmi naszego Uniwersytetu. Spotkanie było zwieńczone podpisaniem umowy o wymianie studentów między uczelniami, umowa o współpracy naukowej bowiem ma już wieloletnią tradycję. Umowę podpisali rektorzy prof. Vladimir N. Shimov i prof. Andrzej Kaleta. W spotkaniu uczestniczyli także prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska – prorektor ds. współpracy z zagranicą, prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz - rektor UEWr w latach 2012-2016 i dr Joanna Koczar- koordynator ds. współpracy z uczelniami na Wschodzie.

Białoruski Państwowy Uniwersytet Ekonomiczny jest jednym z największych ośrodków badawczych na Białorusi. Uniwersytet kształci w zakresie ekonomii, zarządzania, finansów, bankowości, rachunkowości, statystyki, technologii biznesowych, komunikacji w biznesie, gospodarki światowej, polityki gospodarczej, prawa (prawo gospodarcze), socjologii ekonomicznej, ekonomii środowiska, psychologii biznesu, logistyki, zarządzania nieruchomościami, przemysłu turystycznego.
Uniwersytet jest członkiem międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń, wspólnie z partnerami międzynarodowymi realizuje projekty w ramach programu TEMPUS i wymiany akademickiej DAAD. Współpracuje z uniwersytetami w Bułgarii, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Chin, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Portugalii, Polsce, Rosji, Turkmenistanu, Francji, Szwajcarii, Japonii.

2017-05-09_wizyta_bpue_(4)_1

2017_05_09_wizyta_bpue__8_