Umowa o patronacie z ZSP w Olesnicy

Z inicjatywy pracowników Instytutu Rachunkowości (na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów) Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu objął patronat edukacyjny nad uczniami szkoły ponadgimnazjalnej w Oleśnicy.
30 maja 2017 r. rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. Andrzej Kaleta wspólnie ze starostą Wojciechem Kocińskim i Jackiem Stalą – dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Oleśnicy podpisali porozumienie o współpracy.
Uczelnia zobowiązuje się do organizowania zajęć dydaktycznych i prowadzenia wykładów dla uczniów kształcących się w zawodzie „technik ekonomista” zarówno w szkole w Oleśnicy, jak i w naszej uczelni. Uczniowie będą też mieli możliwość uczestniczenia w konferencjach i wydarzeniach organizowanych przez nasz Uniwersytet.

Uroczystość podpisania porozumienia miała szczególną oprawę, uczestniczyli w niej przedstawiciele władz administracyjnych powiatu, m.in. starosta Wojciech Kociński (absolwent menedżerskich studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym o kierunku zarządzanie firmą) oraz nauczyciele i uczniowie zainteresowani nową propozycją edukacyjną.

Zdjęcia: Norbert Nowicki