BONY NA INNOWACJE – kolejny projekt Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Dzięki zaangażowaniu m.in. Centrum Zarządzania Projektami uzyskaliśmy dofinansowanie projektu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pt. „Granty na usługi doradcze – inteligentne inwestycje w rozwój MŚP” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.Wartość inicjatywy została określona na poziomie 2 mln PLN.

Nasz projekt jest kierowany do przedstawicieli MŚP z województwa dolnośląskiego, którzy planują w najbliższym czasie realizację usługi badawczo-rozwojowej dotyczącej wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii, polegającej np. na: opracowaniu nowej lub udoskonalonej usługi lub wyrobu, wykonaniu testów wdrożeniowych, wykonaniu analiz przedwdrożeniowych, prowadzeniu badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu. Ponadto możliwe jest przeprowadzenie audytu technologicznego.

Realizacja projektu ma na celu udzielenie wsparcia dolnośląskim firmom (głównie z branż: ICT, chemicznej i farmaceutycznej, zdrowej żywności i surowców naturalnych), które docelowo doprowadzi do wzrostu ich innowacyjności, wzmocnienia współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami a szkołami wyższymi.

Głównym wykonawcą zadań projektowych jest Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, który zajmie się oceną przedstawianych przez przedsiębiorców koncepcji badawczo-rozwojowych i przyznawaniem grantów na ich realizację.

Zapraszamy serdecznie do współpracy. Zainteresowanych projektem proszę o kontakt z Panią Dyrektor Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości - dr hab. Joanną Hołub-Iwan (e-mail: joanna.holub-iwan@ue.wroc.pl   (71) 36 80 858).

Projekt rozpocznie się we wrześniu 2017 roku. W ciągu 2 lat będziemy współpracować z 61 przedsiębiorstwami, które otrzymają wsparcie.