Nasi studenci na Uniwersjadzie

W dniach 19-30 sierpnia 2017 r. odbędzie się XIX Letnia Uniwersjada w Tajwanie. Zawody będą rozgrywane w 22 dyscyplinach:  badminton, bejsbol, gimnastyka sportowa, gimnastyka artystyczna, golf, judo, koszykówka, lekkoatletyka, łucznictwo, piłka nożna, piłka wodna, pływanie, podnoszenie ciężarów, siatkówka, skoki do wody, sporty wrotkarskie, szermierka, taekwondo, tenis, tenis stołowy, wushu oraz bilard (pokazowo).
Do zdobycia będzie 270 kompletów medali. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów całego świata.
Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach, w tym w koszykówce kobiet.

Z przyjemnością informujemy, że na Uniwersjadzie będą reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, studenci  Klub Uczelnianego AZS Uniwersytetu Ekonomicznego: Alicja Tchórz (pływanie), Michał Bańkosz i Natalia Bajor  (tenis stołowy).
Trzymajmy kciuki za ich sukcesy.