Konkurs na wynajem pomieszczeń na działalność gastronomiczną

UNIWERSYTET EKONOMICZNY we WROCŁAWIU
53-345 Wrocław , ul. Komandorska 118/120
tel. 071 36 80 972

ogłasza pisemny konkurs na wynajem pomieszczeń  na prowadzenie działalności gastronomicznej w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego (CKU)

Przedmiotem konkursu jest wynajem pomieszczeń na prowadzenie działalności gastronomicznej w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  przy ul. Kamiennej 43-59  o powierzchni około 72 m2.
Pomieszczenia (w załączeniu mapka)  przeznaczone są  na przygotowywanie i sprzedaż detaliczną napojów zimnych, pakowanych przez producenta, napojów gorących (kawa, herbata), oraz posiłków ciepłych przygotowywanych na bazie gotowych wyrobów i  półproduktów.
Pomieszczenia, oznaczone  na mapce nr  0/16, do nr 0/25,  nie są wyposażone w sprzęty.

Część holu budynku (0/15, nie będąca przedmiotem przetargu) przeznaczona na konsumpcję wyposażona jest w stoliki i krzesła.

W obiekcie obowiązuje zakaz sprzedaży artykułów tytoniowych i alkoholu.

Zaleca się przeprowadzenie wizji lokalnej po uzgodnieniu pod nr telefonu 71 36 80 972.

Bufet winien być otwarty od poniedziałku do niedzieli  w godz. 8:00 – 16:00 (lub w innych godzinach ustalonych z Wynajmującym).

Pożądane rozpoczęcie  działalności od 30.09.2017 r.

Najemca zapewni przynajmniej jedno danie ciepłe w cenie do 10 zł i kawę do 5 zł..

W miesiącach wakacyjnych bufet będzie czynny w okresach uzgodnionych z Wynajmującym.

Wymagania od oferentów:
minimum roczne doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności gastronomicznej.

Oferta musi zawierać:
1.  dane adresowe składającego ofertę ( wraz z numerem telefonu i adresu e-mail);
2.   informację  o formie prawnej prowadzonej działalności gospodarczej;
3. dokumenty poświadczające doświadczenie w zakresie działalności gastronomicznej  (umowy,  referencje itp.);
4. oświadczenie o wyposażeniu, przez oferenta, pomieszczeń w niezbędny sprzęt;
5. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że oferent nie  zalega z opłacaniem podatków - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
6. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że oferent nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7.  opis sposobu prowadzenia działalności wraz z przykładowym tygodniowym menu.
8.  proponowaną stawkę najmu brutto za 1 miesiąc.

Uwaga: oferent powinien skalkulować miesięczną stawkę najmu brutto uwzględniając okresy o znacznie zmniejszonym ruchu (wakacje, przerwy międzysemestralne itp.).

Wynajmujący w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy przedstawi:

1. zaświadczenie wydane przez Sanepid, potwierdzające zarejestrowanie działalności w rejestrze zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie prowadzonej działalności gastronomicznej.
2. opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę gwarancyjną min. 100.000,00 zł. (sto tysięcy złotych);

Oferty należy składać w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, bud. A1 pok. 28 do dnia 05.09.2017 r. do godz. 10:00.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 05.09.2017 r. o godz. 10:30.

Wynajmujący wyłoni Najemcę na podstawie opisu sposobu prowadzenia działalności
i proponowanej stawki najmu.

Wynajmujący zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia rozmów handlowych (negocjacji) z wybranym/i oferentem/ami.

O wyniku konkursu oferenci, którzy złożą oferty zostaną poinformowani e-mailem.

Najważniejsze postanowienia umowy:
1.    Z wybranym oferentem zostanie zawarta umowa na czas nieokreślony.
2.    Najemca będzie ponosił opłaty za energię elektryczną wg wskazań podlicznika oraz zawrze umowę na odbiór nieczystości stałych.
3.    Najemca celem zabezpieczenia ewentualnych roszczeń Wynajmującego wpłaci kaucję w wysokości 3-miesięcznego czynszu.
4.    Umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze stron z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia.
5.    Wynajmujący może rozwiązać umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia w przypadku gdy Najemca:
a)    prowadzi działalność niezgodnie z umową;
b)    prowadzi działalność niezgodnie z przepisami prawa lub dobrymi obyczajami;
c)    zaniedbuje przedmiot najmu do tego stopnia, że naraża go na zniszczenie;
d)    zwleka z zapłatą czynszu oraz za media za co najmniej dwa okresy płatności.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu   tel. 071 36 80 972.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu  zastrzega sobie prawo zmiany warunków konkursu, odstąpienia od konkursu lub jego unieważnienia bez podania  przyczyn.

Mapka CKU