Rozpoczęcie Summer School on Data Science 2017

28 sierpnia 2017 r. rozpoczęła się na naszej Uczelni szósta już edycja międzynarodowej szkoły letniej (Summer School) dedykowanej studentom studiującym informatykę ekonomiczną. Przewodnim tematem tegorocznej szkoły jest nauka o danych (Data Science). W takcie zajęć studenci będą poznawać zagadnienia z obszarów: analiza danych, Data Mining, Machine Learning oraz technologia Big Data. Zajęcia poprowadzą wykładowcy naszej uczelni oraz trzech uczelni z Niemiec.
W oficjalnym otwarciu szkoły letniej uczestniczyli prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej – prof. Bogusława Drelich-Skulska, dr Ryszard Zygała  – pełnomocnik Rektora ds. Summer Schol oraz dr Artur Rot  – kierownik Katedry Systemów Informacyjnych.
W tegorocznej edycji udział bierze 40 studentów z 14 krajów Europy, Azji i Ameryki Płn. Podobnie jak w latach ubiegłych, nad całością przedsięwzięcia, realizowanego w Katedrze Systemów Informacyjnych, czuwa dr Ryszard Zygała, a sam projekt powstał z inicjatywy prof. Leszka Maciaszka. Aktywny udział w organizacji szkoły letniej biorą także studentki UE we Wrocławiu: Karolina Sterc, Marta Jagoda i Katarzyna Walachowska.
Więcej na temat szkoły letniej można przeczytać na stronie internetowej Katedry Systemów Informacyjnych ksi.ue.wroc.pl  lub  summerschool.wroclaw.pl

summer_school_2017

Dr Ryszard Zygała i studentki – wolontariuszki: Marta Jagoda i Karolina Sterc