IX edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego we Wrocławiu - trwają zapisy

_resized_300x300_eud_rekrutacja4 września 2017 r. ruszyły zapisy do IX edycji EUD we Wrocławiu. Rekrutacja potrwa do 17 września. Dziecko należy zapisać na zajęcia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie EUD: www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2

„Znaczenie wiedzy finansowej we współczesnym świecie wzrasta, a umiejętność praktycznego jej wykorzystania staje się jedną z podstawowych kompetencji każdego człowieka. Dlatego konieczne jest prowadzenie edukacji ekonomicznej już od najmłodszych lat. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, nabycie umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to zadania edukacyjne, których realizację powinniśmy rozpoczynać już wśród uczniów szkół podstawowych i kontynuować z gimnazjalistami. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy daje nam taką możliwość” – wyjaśnia dr Iwona Czerska, Opiekun EUD we Wrocławiu.

Tematyka zajęć dla dzieci będzie koncentrowała się na następujących zagadnieniach: zarządzaniu nieruchomościami, życiu produktu, zarządzaniu czasem, bankach, rozwoju gospodarczym, podziwianych firmach świata.
Wykłady dla rodziców będą traktowały o: sztuce otwartego dialogu, miniekonomii kieszonkowej, pokoleniu Google, psychologii potrzeb, współczesnych problemach ekonomicznych, koncepcjach i zasadach kształcenia alternatywnego.
Zajęcia dla dzieci i rodziców są BEZPŁATNE!

Więcej szczegółów o projekcie EUD: www.uniwersytet-dzieciecy.pl/strona/3/p/O_projekcie

Kontakt do Organizatora Lokalnego:

Dr Iwona Czerska
Koordynator Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) we Wrocławiu