Seminarium "Filozoficznie o ekonomii"

Instytut Ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Polska Sieć Filozofii Ekonomii serdecznie zapraszają na seminarium naukowe z cyklu „Filozoficznie o ekonomii”.

Gdzie: sala 100E, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław.
Kiedy: 08.12.2017, godz. 11:00-18:00.

Plan spotkania:
11:00 – 14:00 referaty + koreferaty
14:00 – 15:00 przerwa obiadowa
15:00 – 18:00 dyskusja otwarta

Obecnie jedną z dynamicznie rozwijających się dziedzin badawczych w ramach szeroko rozumianych nauk ekonomicznych jest  filozofia ekonomii. Szczególnie ostatni kryzys gospodarczy sprawił, że znacząco wzrosło zainteresowanie badaczy problematyką filozoficznych podstaw, na których budowane są modele i teorie ekonomiczne. W  związku z tym, w literaturze światowej w niezwykle szybkim tempie przybywa prac z obszaru filozofii i metodologii ekonomii. Również polscy ekonomiści (i nie tylko ekonomiści) coraz częściej podejmują rozważania w tych obszarach. Efektem tego było powstanie Polskiej Sieci Filozofii Ekonomii, która zrzesza wszystkich badaczy zainteresowanych  problematyką. W jej ramach, regularnie od kilku lat, odbywają się seminaria naukowe z cyklu „Filozoficznie o ekonomii”, na których przedstawiane są aktualne wyniki badań. Zaowocowało to m. in. wydaniem, będącej w zamyśle autorów podręcznikiem wprowadzającym do filozofii ekonomii, pracy zbiorowej pt. Metaekonomia, a także podjęciem współpracy z najbardziej znanymi na świecie badaczami z tej dziedziny.