Program doskonalenia kompetencji pracowników naukowych UE

Program doskonalenia kompetencji pracowników naukowo-dydaktycznych obejmuje świadczenie usług szkoleniowych w obszarze szeroko rozumianej metodologii prowadzenia badań naukowych i mają na celu wsparcie  pracowników naukowych w doskonaleniu się w pracy i warsztacie naukowym na miarę aktualnych wyzwań (umiędzynarodowienie nauki, wdrożenia komercyjne wyników itp.). Program został stworzony z inicjatywny Władz Uniwersytetu Ekonomicznego i jest realizowany w ramach nowo powołanego Centrum Obsługi Badań Naukowych.

W ramach Programu pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz doktoranci, będzą mogli wziąć udział w cyklu szkoleń i konsultacji naukowych z obszaru:

•    planowania badań, w tym przede wszystkim z obszaru wykorzystania metod ilościowych,
•    efektywnego publikowania prac naukowych w czołowych czasopismach,
•    skutecznego aplikowania o granty i realizowania projektów finansowanych ze źródeł Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz innych źródeł.

Autorski cykl warsztatów i konsultacji pozwoli uczestnikom ugruntować już posiadaną wiedzę jak i poszerzyć ją zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Już teraz zapraszamy na KONSULTACJE STATYSTYCZNE
.

W ramach Programu doskonalenia kompetencji pracowników naukowo-dydaktycznych uruchomiono ofertę konsultacji w obszarze analiz statystycznych, służących efektywnemu planowaniu badań naukowych.

Konsultacja obejmuje m.in.:
•    określenie celów i planu przebiegu przyszłej analizy na podstawie stawianych pytań i hipotez badawczych,
•    wsparcie w doborze odpowiednich metod analizy statystycznej,
•    dobór modeli i testów statystycznych,
•    bezpośrednią pomoc w analizie posiadanych zbiorów danych,
•    ułatwianie znalezienia współautora specjalizującego się w wykorzystaniu metod ilościowych.

Konsultacje dot. analiz statystycznych prowadzone są przez dr Cypriana Kozyrę, Adiunkta w Katedrze Statystyki UE.

Dr Kozyra specjalizuje się w metodach analizy statystycznej w badaniach społeczno-ekonomicznych, zwłaszcza w badaniach ankietowych, tematyce jakości, ochrony zdrowia, nierówności ekonomicznych. Jest współautorem statystycznym wielu publikacji w wysokopunktowanych czasopismach naukowych z zakresu medycyny.

Termin i miejsce konsultacji:
Czwartki, godz. 13-15:00
Sala 605 w bud. Z
Zapraszamy do udziału.

Więcej informacji nt. Programu i oferowanych szkoleń udziela:

Justyna Morawska-Płoskonka
Centrum Obsługi Badań Naukowych UE