Nasz Uniwersytet organizatorem międzynarodowego konkursu NÁBOJ

Nasz Uniwersytet z inicjatywy pracowników Wydziału IE został mianowany organizatorem międzynarodowego, prestiżowego konkursu matematycznego NÁBOJ. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu.

logo_naboj

CZYM JEST NÁBOJ

Náboj to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.

ZADANIA

Poziom trudności zadań jest odpowiedni zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych, jak i uczniów, którzy już odnosili sukcesy w Olimpiadzie Matematycznej. Jest to osiągnięte dzięki ustawieniu zadań wraz ze wzrastającym poziomem trudności. Zadania różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania w Náboju wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny. Naszym celem jest pobudzenie wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki.

MIEJSCA

Náboj odbywa się równocześnie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku, Pradze, Opawie, Bratysławie, Koszycach, Pasawie, Linzu, Budapeszcie, Veszprém, Edynburgu i Konstancy. W każdym z tych miast tworzony jest lokalny ranking drużyn. Uczniowie również mogą porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym.

KATEGORIE

Drużyny rywalizują w dwóch kategoriach - Juniorzy i Seniorzy. W kategorii Juniorzy mogą wystąpić tylko drużyny, których wszyscy członkowie uczęszczają co najwyżej do pierwszej klasy 3-letniego liceum ogólnokształcącego (lub odpowiedniej klasy innego typu szkoły). W kategorii Seniorzy mogą wystąpić wszystkie drużyny składające się z uczniów jednej szkoły.

Najlepsze drużyny otrzymują certyfikaty i nagrody zgodnie z zajętym miejscem.

HARMONOGRAM ZAWODÓW

10:00 - Przyjazd i rejestracja drużyn
10:50 - Zamknięcie rejestracji
11:00 - Otwarcie zawodów, wyjaśnienie zasad, czas na pytania
11:30 - Rozpoczęcie rozwiązywania zadań
13:30 - Zakończenie rozwiązywania zadań
14:30 - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Z okazji tegorocznej edycji Naboja, dzień przed zawodami odbędą się dwa wykłady dra Andrzeja Dąbrowskiego - cenionego popularyzatora matematyki.

Tematy wykładów:

1.Matematyka z kartką papieru
2.Mierzenie bogactwa

Miejsce wykładów: Budynek CKU Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Kamienna 57/59 sala nr 1

Adres WWW: https://math.naboj.org/about.php