Trwają zapisy na Wrocławski Bieg Akademicki

18.04_bieg_akademicki

13 maja 2018 roku już po raz czwarty będziemy mogli wziąć udział we Wrocławskim Biegu Akademickim, który odbędzie się w Parku Grabiszyńskim. Jak co roku cel jest szczytny. W poprzedniej edycji aż 1000 biegaczy pokazało, że warto pomagać w sportowym stylu. Wydarzenie organizowane jest przez Informację Kulturalno-Sportową Studentów działającą przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Powstało w celu propagowania aktywności fizycznej w okresie juwenaliowym. Skierowane jest jednak nie tylko do studentów, a wszystkich biegaczy z całej Polski, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas. Podczas biegu uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się na dwóch dystansach - 5 i 10 km oraz w dwóch kategoriach - OPEN i STUDENT. Całemu wydarzeniu, poza głównym punktem imprezy, towarzyszą specjalnie przygotowane atrakcje i rozwinięte miasteczko biegowe.

Jednak to nie przekroczenie linii mety w jak najszybszym czasie jest najważniejsze. Wrocławski Bieg Akademicki jest przede wszystkim wydarzeniem charytatywnym. Organizatorzy głęboko wierzą, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i nieść pomoc poprzez aktywność fizyczną. W tym roku cały dochód zostanie przekazany dla Ewy, studentki z Wrocławia, która jako dziecko zachorowała na złośliwy nowotwór kości i zbiera pieniądze na wymarzoną protezę nogi.

Jeżeli chcesz bawić się i pomagać obserwuj wydarzenie na facebooku oraz zapisz się tutaj!