Szkoła Liderów Lokalnych i Porozumienie o współpracy Uczelni z Samorządem Województwa

logo_liderdolnoslaski16 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu podpisano Porozumienie o współpracy.
Porozumienie, dotyczące realizacji wspólnych projektów rozwojowych, mieszczących się w sferach: gospodarczej, społecznej i środowiskowej, oddziałujących na spójność Dolnego Śląska m.in. poprzez pobudzanie inicjatyw oddolnych, rozwój przedsiębiorczości i sieci współpracy podpisali: Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego,  Jerzy Michalak – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego i prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Jednym z pierwszych wspólnie realizowanych przedsięwzięć jest Szkoła Liderów Lokalnych. Jest to nowa inicjatywa Centrum Badawczo-Rozwojowego Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Patronat merytoryczny sprawuje: Dolnośląski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.
Celem głównym Szkoły Liderów Lokalnych jest zacieśnienie współpracy między Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i studentami a dolnośląskimi władzami samorządowymi na szczeblu regionalnym i lokalnym w zakresie: transferu wiedzy, pobudzania inicjatyw oddolnych, rozwoju przedsiębiorczości i sieci współpracy w województwie. Studenci dzięki uczestnictwu w projekcie –  w szkoleniach i wykładach liderskich – pod kierunkiem tutorów będą rozwijali swoje umiejętności i kompetencje w zakresie: komunikacji interpersonalnej, negocjacji, diagnozy, analizy i rozwiązywania problemów, innowacyjności, przygotowywania i przeprowadzania prezentacji oraz zarządzania zmianą.
Podpisanie Porozumienia o współpracy było połączone z Galą otwarcia I edycji Szkoły Liderów Lokalnych pn. Lider Wyzwań Lokalnych.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia (fotografował Piotr Karolczak).

18.04.16_szkola_liderow_100