Pracownicy Instytutu Zarządzania Finansami realizują projekt w programie "Horyzont 2020"

Z przyjemnością informujemy, że w tym miesiącu rozpoczęła się realizacja projektu w ramach programu Horizon 2020. Jest to trzyletni projekt pt. „EURHISFIRM – Historical high quality firm level data for Europe”.
Projekt obejmuje zebranie, opracowanie i analizę historycznych danych finansowych dotyczących europejskich przedsiębiorstw, w tym spółek notowanych na giełdach. Okres badawczy obejmuje dane po 1815 roku. Głównym koordynatorem projektu jest Paris School of Economics, uczestniczy w nim 12 jednostek badawczych, w tym Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, a ponadto uczelnie z Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Hiszpanii oraz Zjednoczonego Królestwa.
Profesor Krzysztof Jajuga kieruje projektem z ramienia naszej uczelni, uczestniczy w nim również Profesor Katarzyna Kuziak.
Jest to kolejny sukces Instytutu Zarządzania Finansami, którego pracownicy uczestniczą w jedynych dwóch projektach w ramach programu Horizon 2020, w których partnerem jest nasza uczelnia.