Drużyna naszych tenisistek stołowych WICEMISTRZEM POLSKI !!!

Dużym sukcesem żeńskiego zespołu tenisa stołowego Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zakończyły się rozgrywki Ekstraklasy kobiet.
Nasze zawodniczki wywalczyły tytuł Wicemistrza Polski, a po rewanżowym meczu finału play off otrzymały srebrne medale. Brawo dla dziewcząt oraz trenera Zdzisława Tolksdorfa!

Zespół KU  AZS UE w rundzie zasadniczej zajął drugie miejsce, gromadząc 30 punktów, mając 15 zwycięstw i tylko 3 porażki.
W rundzie play off, w półfinale, nasz zespół pokonał 3:0 i  3:0 Bebetto AZS AJD Częstochowa, a w finałowym dwumeczu uległ 1:3 i 0:3, naszpikowanemu europejskimi gwiazdami, zespołowi KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w rozgrywkach reprezentowały;
Jest to ósmy medal żeńskiej drużyny KU AZS UE Wrocław, wywalczony w rozgrywkach Ekstraklasy kobiet. Srebrne medale zostały zdobyte w latach 2007 i 2018, natomiast brązowe – 2004, 2005, 2006, 2010, 2015 i 2017.

vice_mistrzostwo_polski_1