COBN zaprasza na Seminarium nt. rozwoju kariery naukowej

Seminarium gościnne nt. rozwoju kariery naukowej i rozpoczęcia prowadzenia badań na poziomie międzynarodowym

W dniu 29 maja 2018r. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – w ramach Programu Doskonalenia Kompetencji Pracowników Naukowych, będzie gościł dr hab. Dariusza Jemielniaka, prof. ALK,  eksperta z dziedziny zarządzania wysokimi technologiami i organizacjami otwartej współpracy. Zaproszony gość jest także przedstawicielem Rady do Spraw Rozwoju Kadry Akademickiej, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Pan Profesor przeprowadzi gościnne seminarium mające na celu przedyskutowanie problemu rozpoczęcia badań na poziomie międzynarodowym i publikacji na liście JCR.
W ramach spotkania prof. Jemielniak opowie o:
- wydawaniu książek w wydawnictwach z górnej dziesiątki światowych rankingów i publikowaniu pierwszych tekstów w czasopismach z wysokim IF,
- najlepszych praktykach w doborze pomysłów badawczych,
- przedstawi obszary badawcze realizowane na uczelniach z górnej dziesiątki rankingów światowych.

Sylwetka eksperta:
Prof. Dariusz Jemielniak jest kierownikiem Katedry Zarządzania Międzynarodowego oraz     centrum badawczego CROW (Center for Research on Organizations and Workplaces) w     Akademii Leona Koźmińskiego a także założycielem grupy badawczej New Research on Digital Societies.
Zajmuje się badaniami jakościowymi organizacji w ramach paradygmatu interpretatywnego, krytyczną teorią zarządzania, action research, teorią profesjonalizacji. Analizuje także przemiany organizacyjne zachodzące na uczelniach i bierze aktywny udział w debacie publicznej o reformie szkolnictwa wyższego w Polsce.
Był profesorem wizytującym na najważniejszych uniwersytetach: Cornell University, Harvard University, University of California Berkeley, Harvard Law School, Massachusetts Institute of Technology. Jest stypendystą m.in. Collegium Invisibile, Fundacji Nauki Polskiej, Fundacji Fulbrighta, Fundacji Kościuszkowskiej, a także laureatem stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest członkiem Komitetu Polityki Naukowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2015 uzyskał status fellow w Berkman Center for Internet and Society na Harvard University, a w 2016 został tam ‘faculty associate’.

Termin i miejsce spotkania:
Seminarium odbędzie się 29 maja, w godzinach 10:45-14:00,  w Sali P2
Spotkanie będzie otwarte (obowiązuje rejestracja https://goo.gl/forms/KkShQocVPtpg2U1Q2), serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.