List JM Rektora do studentów w sprawie Simplexu

Szanowni Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Kierownictwo Uczelni, po rozmowach z Radą Uczelnianą Samorządu Studenckiego i z jego akceptacją, podjęło decyzję o przekazaniu budynku „Simplex” na potrzeby studentów naszej Uczelni, tak jak to miało miejsce do początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy budynek ten był centrum życia studenckiego na kampusie głównym Uczelni i był powszechnie znany – także wśród studentów innych uczelni – jako Klub Studencki „Simplex”. Poprosiliśmy RUSS o sformułowanie ogólnej koncepcji wykorzystania budynku, tak aby w okresie wakacyjnym (od połowy czerwca do połowy września) można go było odpowiednio wyremontować i adoptować. Związana z tym jest likwidacja dotychczasowej działalności w budynku: jadłodajnia i centrum usług poligraficznych. Jeśli chodzi o tę pierwszą funkcję, to na Uczelni mamy w tej chwili dostateczną sieć gastronomiczną, przeto likwidacja działalności gastronomicznej w „Simplexie” nie powinna spowodować istotnych utrudnień dla studentów. Tym bardziej, że w koncepcji przedstawionej przez RUSS znajduje się też propozycja, aby w  części górnej „Simplexu” w ramach działalności klubowej był również „punkt gastronomiczny” (kawa, herbata, zimne napoje, kanapki i przekąski). Uczelnia zapewni z kolei odtworzenie na dotychczasowym poziomie, jeżeli chodzi o jakość i dostępność, usług małej poligrafii świadczonej przez „Hades”. Zostało już wytypowane odpowiednie pomieszczenie na ten cel, z osobnym i dogodnym wejściem, a świadczeniodawca (firma prywatna) zostanie wyłoniony w drodze postępowania przetargowego.
    Po przebudowie i adaptacji „Simplex” będzie pełnił funkcję centralnego klubu studenckiego, a także siedziby niektórych organizacji studenckich (przyziemie). Wyrażamy nadzieję, że proponowana zmiana funkcji tego budynku, wraz z otworzeniem w nowym miejscu centrum poligraficznego, zostanie przychylnie przyjęta przez społeczność studencką.

W imieniu kierownictwa Uczelni
Prof. dr hab. Bogusław Fiedor