4 edycja Summer School Data Science

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu gości uczestników 4 edycji międzynarodowej szkoły letniej o tematyce Data Science.
W trakcie inauguracji szkoły, słowa powitania przekazała naszym gościom prorektor ds. Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska.
W tegorocznej szkole uczestniczy blisko 50 studentów reprezentujących 12 krajów. Jak co roku, zajęcia prowadzone są przez międzynarodową grupę nauczycieli: z Lipska, Drezna, naszego Uniwersytetu, a także instruktorzy z biznesu. W trakcie zajęć studenci poznają metody analizy danych, machine learning oraz wybrane narzędzia big data. Program edukacyjny uzupełniony jest różnymi formami spędzania czasu wolnego, takimi jak zwiedzanie Wrocławia, zajęcia rekreacyjne i wycieczkę autokarową. Projektowi patronują profesorowie Bogdan Franczyk oraz Leszek Maciaszek, a realizacją zarządza dr Ryszard Zygała wraz z grupą studentów naszej uczelni z liderką grupy Karoliną Sterc.

summer_school_2018_bd