[FILM] Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

4 października 2018 r. będzie dla wielu uczestników uroczystości inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym niezapomnianym dniem.
Z okazji inauguracji roku akademickiego JM Rektor Kaleta otrzymał listy, m.in. od Prezydenta RP, Prezesa RM Mateusza Morawieckiego, Ministra Jarosława Gowina
Rektor prof. Andrzej Kaleta mówił o potrzebie zmian w strukturze uczelni, organizacji badań naukowych, nadawaniu stopni naukowych i dydaktyki w związku z wprowadzeniem nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.
Główni bohaterowie - czyli osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia złożyły ślubowanie akademickie i zostały pasowane przez JM Rektora prof. Andrzeja Kaletę na studentów.
Decyzją Senatu profesorowie Ewa Bogacka-Kisiel i Zdzisław Pisz - w uznaniu dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego - otrzymali dyplomy o nadaniu tytułu Honorowego Profesora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu .
Pięciu pracowników naszej uczelni otrzymało Wyróżnienie JM Rektora
  • dr hab. Agnieszka Orkusz, prof. UE za koordynowanie pięciu edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki
  • dr hab. Alicja Zakrzewska-Półtorak, prof. UE za koordynowanie projektu Szkoła Liderów Lokalnych
  • dr Sylwia Wrona, dr Anna Witek-Crabb, Bartłomiej Postek za inicjatywę i rozwój Biznesowego Indywidualnego Programu Studiów.
Już po raz trzeci kierownictwo uczelni wyróżniło także inicjatywy studenckie promujące prospołeczne, edukacyjne działania. Wyróżniono studentów zaangażowanych w realizację projektów: Wrocławski Bieg Akademicki (realizowany przez IKSS), Drogowskazy Kariery (pod patronatem NZS) i projekty Koła Naukowego Enactus UE Wrocław "Needle You Need" i "Make Taste Not Waste".
Radość towarzyszyła najlepszym absolwentom. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ufundował nagrody dla najlepszych z najlepszych w konkursie "Najlepszy Dyplom Roku". Wyróżniono mgr Agnieszkę Marciniak, mgr Magdalenę Rogalską, mgr. Wiktora Lubienieckiego i Krzysztofa Beme.
Agata Martyniszyn przewodnicząca Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu podkreślała potrzebę współpracy, rozmów, aby efekty wdrażanej reformy były korzystne dla społeczności akademickiej.
Tadeusz Szymczak, prezes Stowarzyszenia Absolwentów WSH, WSE, AE i UE zachęcał do podejmowania aktywności w stowarzyszeniu.
O konieczności zarządzania przez wartości mówił Piotr Krupa, prezes KRUK SA podczas wykładu otwierającego nowy rok akademicki.
W czasie uroczystości Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu dołączył do prestiżowego grona uczelni w Polsce, którym przyznano status partnera The Chartered Institute of Management Accountants CIMA University Partner.

W dniu inauguracji odbyła się uroczystość otwarcia sali dydaktycznej Instytutu Marketingu, której wyposażenie sponsorował donator Maciej Kaczmarski, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

Fot. Piotr Karolczak