Środowiskowa inauguracja roku akademickiego 2018/2019

1 października, już po raz kolejny, odbyła się inauguracja roku akademickiego, organizowana przez wszystkie wrocławskie uczelnie publiczne. Uroczystość odbywa się pod patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.
Pierwsza część uroczystości miała miejsce w Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim. Uroczystość otworzyl przewodniczący Kolegium prof. Marek  Ziętek, rektor Uniwersytetu Medycznego. Po wystąpieniu, rektorzy dokonali symbolicznej immatrykulacji przedstawicieli swoich uczelni. Uniwersytet Ekonomiczny reprezentowali studenci: Katarzyna Żydło i Jakub Fijałkowski.
W kolejnym punkcie, Wrocławską Nagrodę Naukową, ustanowioną i finansowaną przez Prezydenta Wrocławia, otrzymał Prof. Jerzy Jasieńko.
A następnie, orszak rektorski, przy dźwiękach orkiestry wojskowej, wraz z silną grupą studentów ubranych w togi, przemaszerował  barwnym pochodem na wrocławski Rynek, budząc żywe zainteresowanie licznych turystów. Na Rynku Rektorzy i chóry akademickie odśpiewali tradycyjną pieśń Gaudeamus Igitur.

Przemówienie przewodniczącego KRUWiO, rektora Uniwersytetu Medycznego prof. Marka Ziętka

Organizatorzy: Politechnika Wrocławska Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu AWF Wrocław - Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Urząd Miasta Wrocławia

Zdjęcia Piotr Karolczak