Noc Laboratoriów 2018

Firma Nokia Networks jest organizatorem wydarzenia Noc Laboratoriów.noc_laboratoriow_pantone_kopia
Jest to już czwarta edycja tego projektu.  W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zapraszają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace badawcze nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych obszarów nauki. Wszystkich spragnionych wrażeń i chętnych do odkrywania tajników nauki zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie.

W 2017 roku do projektu przystąpili także pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, działający na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym.

20 października 2018 r. startujemy już po raz drugi.

Strona główna projektu Noc Laboratoriów 2018

Propozycje programu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Praktyka przemawia bardziej niż teoria, dlatego naukowi pasjonaci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu otworzą przed publicznością swoje laboratoria w budynkach H i K pokazując ciekawe i kolorowe doświadczenia, sprzęt laboratoryjny, nowoczesną aparaturę badawczą, zaznajamiając z chemiczną terminologią.
Koordynatorem wydarzenia Noc Laboratoriów jest  dr inż. Hanna Sikacz, prodziekan ds. rozwoju i promocji na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym.
W tegorocznym projekcie uczestniczą – prowadząc warsztaty i pokazy:
dr hab. inż. Zuzanna Goluch, prof. UE
dr hab. Wojciech Golimowski, prof. UE
dr inż. Ewa Biazik
dr inż. Gabriela Haraf
dr inż. Krzysztof Lutosławski
dr inż. Janusz Stanisławski
dr inż. Mirosława Teleszko
dr inż. Marta Wilk
mgr Marta Kołodziej
mgr Katarzyna Szczurko
mgr inż. Aniceta Ślęczka
mgr inż. Monika Wereńska
Projekt wspierają studentki: Klaudia Golczyk, Elżbieta Urbaniak, Aleksandra Wachowska oraz pracownicy Biura Promocji: Tamara Chorążyczewska i Lucyna Wasylina.