First International Academic Week

W dniach 8-11 października 2018 r. Centrum Współpracy Międzynarodowej naszego Uniwersytetu organizuje pierwszy International Academic Week dla nauczycieli akademickich z europejskich i pozaeuropejskich uczelni partnerskich. Przybyli do nas goście pochodzą z Francji, Austrii, Włoch, Litwy, Turcji, Portugalii, Grecji,  Niemiec, Chorwacji, Rosji i Ukrainy.
Pierwszego dnia gości powitała prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, prorektor ds. Współpracy z Zagranicą a następnie pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej, w krótkich wystąpieniach przekazali naszym gościom podstawowe dane z życia naszej uczelni. I tak, dr Maria Knecht-Tarczewska zaprezentowała ogólną charakterystykę Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu a mgr Iwona Przyłęcka, Uczelniany Koordynator Programu Erasmus opowiedziała o działalności uczelni w ramach Programu Erasmus +. Kolejne dni pobytu naszych gości związane są z przeprowadzeniem przez nich wykładów dla studentów naszej uczelni oraz z indywidualnymi spotkaniami z kadrą naukowo-badawczą. W programie przewidziano także zwiedzanie miasta Wrocławia, prezentację tradycyjnych potraw oraz wiele nieformalnych spotkań.