Przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na szczycie klimatycznym COP 24 w Katowicach

Od 2 do 14 grudnia br. Polska będzie gospodarzem najważniejszego wydarzenia w skali globalnej – 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). Akredytację Narodów Zjednoczonych na konferencję otrzymali członkowie Green Team naszej uczelni prof. Bożena Ryszawska i prof. Piotr Szymański.

Uniwersytet Ekonomiczny ma swój wkład w działania na rzecz klimatu i transformacji energetycznej. Podpisaliśmy na początku 2018 roku  porozumienie z The Climate Reality Project dotyczące przejścia uczelni w 100% na energię odnawialną do 2030 roku oraz umowę o współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Wrocław Południe, która stworzyła największą w Polsce elektrownię słoneczną. Planujemy szerzej wprowadzić tematy związane z klimatem i energią do naszego programu nauczania i do badań naukowych  (m.in. projekt Scalings z Horyzontu 2020 dotyczy energii odnawialnej w miastach).

Przedstawiciele uczelni w trakcie szczytu uczestniczyć będą w szeregu spotkań i warsztatów, na które zostali specjalnie zaproszeni także jako członkowie Koalicji Klimatycznej  i liderzy Climate Reality Project. Na szczycie obecne będzie wiele  uczelni europejskich (Cambridge University i Oxford University) i światowych, które zaprezentują swoje stanowiska i działania na rzecz klimatu.