Spotkanie Rady Przedsiębiorców przy Rektorze UEW

Kolejne spotkanie Rady Przedsiębiorców przy Rektorze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbyło się 12 grudnia 2018 roku, tradycyjnie w siedzibie jednej z firm, której szef należy do struktur gremium. Uczestnicy tych spotkań każdorazowo podejmują kluczowe tematy dotyczące budowania, rozwoju i sprzedaży usług Uczelni dla biznesu oraz niekomercyjnych jednostek otoczenia uczelni.
Pierwsze spotkanie Rady Przedsiębiorców działającej przy Rektorze UEW zostało zainaugurowane 18  września 2017 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Z punktu widzenia rozwoju Uczelni wpisują się one nie tylko w realizowaną przez nas Strategię Rozwoju UEW, ale są realnym przykładem, że taka współpraca jest możliwa, a obustronne zasoby tego dialogu uzupełniają się. Wiedza, nauka, badania – to wszystko czym zajmuje się Uczelnia jest pożądaną wartością dla menedżerów, którzy w podejmowanej współpracy bardzo chętnie dzielą się również swoim doświadczeniem – mówi prof. Andrzej Kaleta, Rektor UEW.
W środę członkowie Rady Przedsiębiorców przy Rektorze UEW na zaproszenie Macieja Kaczmarskiego, Prezesa KRD, Kaczmarski Inkasso Sp. z o.o. Sp. k., spotkali się w siedzibie Krajowego Rejestru Długów we Wrocławiu (od 2015 roku Grupy Kaczmarski), który na rynku funkcjonuje ponad 25-lat. Współpraca przedsiębiorców z Uniwersytetem Ekonomicznym, to jedyna droga do połączenia teorii z praktyką. Wspólne działania są szansą na przygotowanie młodych ludzi do przyszłych wyzwań rynku pracy oraz wzmacnianie w nich przekonania, że konsekwentna praca i osiąganie celów może dać wiele satysfakcji – mówi Maciej Kaczmarski, gospodarz spotkania, właściciel Kaczmarski Group.
Idea łączenia nauki i gospodarki determinuje tematykę spotkań Rady. Podczas grudniowego posiedzenia zaprezentowano jej uczestnikom ofertę InQube Consulting, która wzbudziła dyskusję oraz zainteresowanie. Dzięki wymianie opinii wyłoniły się rekomendacje obszarów współpracy, co potwierdza, że spotkania z Radą pozwalają na dostrzeganie i definiowanie nowych perspektyw i pomysłów, wykorzystujących nasze największe atuty: badania i eksperckość – dodaje prof. Andrzej Kaleta.
Spotkania Rektora z gronem tzw. „rekinów biznesu” to nie tylko otwarcie struktury na nowych odbiorców, ale budowanie nowatorskich rozwiązań, które korzystając z zasobów Uczelni, przybierają formę konkretnych produktów, usług i projektów. Dbałość o sprawne przekazywanie informacji stanowiącej impuls dla pracowników naukowo-dydaktycznych oraz korelacja potencjału i potrzeb jest jednym z zadań Centrum Współpracy z Biznesem – wyjaśnia Ałła Witwicka-Dudek.
Współorganizatorem formalnym wydarzenia jest Centrum Współpracy z Biznesem naszej Uczelni.
2018_12_12_spotkanie_rady_w_krd_1
Na zdjęciu od lewej:
Bartłomiej Postek – Pełnomocnik Rektora ds. strategii i współpracy z biznesem
Jakub Kostecki – Prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso Sp. z o.o.
Ałła Witwicka-Dudek – Dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem UEW
Andrzej Łobodziński – członek Rady Nadzorującej Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości
Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Tomasz Szpikowski – Prezes Zarządu Bergman Engineering Sp. z o.o.
Maciej Kaczmarski – gospodarz spotkania, KRD, Kaczmarski Inkasso Sp. z o.o. Sp. k.
Joanna Hołub-Iwan – Dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości UEW
Rafał Trzaska – Bergman Engineering Sp. z o.o.
Adam Łącki – Prezes Zarządu Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
Piotr Krupa - Prezes Zarządu KRUK S.A.
Darek Szkaradek – Prezes Zarządu Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A.