Wyprawa Życzliwości Wrocław—Moskwa—Pekin—Władywostok TRIP 2008

tripkrasnalekPomysłodawcą Wyprawy Życzliwości Wrocław—Moskwa—Pekin—Władywostok TRIP 2008 i jej organizatorem jest Maciej Olbert, student stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Oprócz Chin i Rosji wrocławscy studenci odwiedzą Ukrainę, Mongolię, Litwę, Łotwę i Estonię. Całość trasy, poza nielicznymi wyjątkami, zamierzają przejechać pociągiem.
W wyprawie weźmie też udział dość nietypowy uczestnik – pluszowy Krasnal Życzliwek, podarowany przez Biuro Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia. Krasnale uwielbiają podróżować, szczególnie kiedy mają do spełnienia misję, jaką jest bycie Ambasadorem Życzliwości na świecie. Podobnie jak w filmie pt. „Amelia" z Audrey Tautou w roli głównej, Krasnal Życzliwek będzie fotografowany w różnych miejscach na trasie wyprawy. Relację z podróży Życzliwka i studentów będzie można znaleźć na stronie wyprawy —www.wyprawazyczliwosci.pl oraz na stronach Urzędu Miejskiego Wrocławia —www.terazwroclaw.pl, www.krasnale.pl.
Studenci są dobrze przygotowani do podróży — nawiązali kontakty z ludźmi z Hospitality Club, którzy za granicą pomogą im znaleźć tani nocleg, pokażą swoje miasto i dadzą cenne wskazówki. Patronat Honorowy nad wyprawą objął Marek Kamiński — znakomity polski podróżnik oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Bogusław Fiedor.

Zobacz materiał KampusTV

fot. Patryk Dzielendziak
Po zakończeniu wyprawy powstanie wystawa przedstawiająca podróż studentów i wrocławskiego krasnala — Ambasadora Życzliwości.
Jeśli chcą Państwo pożegnać uczestników Wyprawy Życzliwości zapraszamy w sobotę 28 czerwca 2008 roku na godz. 8.45 na Dworzec Główny PKP (peron 4).