Uniwersytet Trzeciegi Wieku rozpoczyna działalność

Inicjatywa powołania UTW w Uniwersytecie Ekonomicznym  jest odpowiedzią na potrzeby społeczne, kulturalne i edukacyjne Seniorów naszego miasta a także ciekawą propozycją dla absolwentów WSH, WSE i AE we Wrocławiu, którzy mają okazję utrzymywać kontakt z macierzystą uczelnią.
W pierwszym roku pracy UTW przedmiotem zajęć będą technologie informacyjne, budżety osobiste, żywienie człowieka, zachowania konsumenckie, historia gospodarcza, lektoraty z języków obcych i gimnastyka ogólnoruchowa. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Ekonomicznego na terenie uczelni.
W pierwszym roku działalności UTW w UE zajęcia rozpocznie 150 słuchaczy w wieku od 55 do 83 roku życia.