Co wydarzyło się na Forum? 9 września 2021

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na XXX Forum Ekonomicznym, 09.09.2021

kasz_kaleta

fe_logo
 Rektor UEW prof. Andrzej Kaleta uczestniczył w panelu Regiony wiedzy i innowacji – współpraca administracji, nauki i biznesu na rzecz rozwoju. W międzynarodowym gronie panelistów znaleźli się:

Stepan Barna - Deputowany, Tarnopolska Rada Obwodowa, Ukraina,
Piotr Wojtyczka - Wiceprezes Zarządu, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Polska,
Iva Kuprešak - Prezes, Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego, Chorwacja,
Łukasz Borowiak - Prezydent, Urząd Miasta Leszno, Polska.
Dyskusję moderował Jacek Kasz – Dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

skulskapanel1

skulska_impact

fe_logo
  Europa – czy coś jeszcze produkuje? Pandemia a przerwane łańcuchy dostaw to temat panelu,  w którym w międzynarodowym gronie panelistów zasiadła prof. Bogusława Drelich-Skulska –  Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UEW.
P a n e l i ś c i :
Patrick Kaczmarczyk - Ekonomista, Instytut Badawczy Ekonomii Politycznej w Sheffield, Uniwersytet Sheffield, Wielka Brytania,
Mariusz-Jan Radło - Kierownik w Katedrze Globalnych Współzależności Gospodarczych, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Polska,
Bogusława Drelich-Skulska - Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Polska,
Fabio Righi - Minister, Ministerstwo Przemysłu, Rzemiosła i Handlu, Badań Technologicznych, Uproszczenia Regulacji, San Marino,
Łukasz Oprawski - Prezes Zarządu, Śląski Fundusz Rozwoju, Polska.
Dyskusję moderował Lesław Kretowicz - Prezes Zarządu ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy sp. z o.o.

witkowski1

fe_logo
 Kształtowanie miast przyszłości – to tytuł panelu organizowanego w ramach Forum Regionów, w którym uczestniczył prof. Jarosław Witkowski z Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki UEW.
Paneliści:
Dariusz Chorużyk - Burmistrz, Urząd Miejski Piwniczna-Zdrój,
Jarosław Witkowski - Profesor, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu,
Łukasz Sęk - Radny, Rada Miasta Krakowa,
Małgorzata Jarosińska-Jedynak - Sekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Dyskusję moderował Tomasz Urynowicz - Wicemarszałek, Urząd Marszałkowski Województwa
Małopolskiego.

galecka_po

fe_logo
 Prof. Małgorzata Gałecka wzięła udział w Rozmowie z laureatem Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020

fe_logo
 Prof. Piotr Szymański z  Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa UEW wziął udział w panelu Na drodze do neutralności klimatycznej – wyzwania w obszarze ochrony powietrza.
W panelu o neutralności klimatycznej, prowadzonym przez Małgorzatę Burnecką, prezesa Fundacji Wroclife  wzięli udział:
Bartłomiej Orzeł - Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Programu „Czyste Powietrze, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Polska
Marcin Bazylak - Prezydent, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej,
Maciej Zathey - Dyrektor, Instytut Rozwoju Terytorialnego,
Piotr Szymański - Profesor, Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu,
Paweł Mirowski - Zastępca Prezesa Zarządu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

szyman

fe_logo
  Prof. Piotr Szymański był także moderatorem dyskusji pt. W jaki sposób inwestować i finansować odnawialne źródła energii?
P a n e l i ś c i :
Janusz Kowalski - Poseł, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
Mirosław Bieliński - Prezes Zarządu, Bankilo SA,
Krzysztof Tchórzewski - Poseł, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
Wojciech Andrzej Myślecki - Przewodniczący Rady Nadzorczej, Eko Energetyka SA.

wegrzyn

fe_logo
 Prof. Maria Węgrzyn wzięła udział w panelu Szpitale w nowej rzeczywistości.

Moderator: Juliusz Krzyżanowski - Senior Associate, Baker & McKenzie, Polska
Paneliści :
Tomasz Mikołaj Maciejewski - Dyrektor, Instytut Matki i Dziecka,
Piotr Pobrotyn - Dyrektor, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu,
Anna Rulkiewicz - Prezes Zarządu, Grupa LUX MED,
Maria Węgrzyn - Profesor, Katedra Finansów, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu,
Marcin Kuta - Dyrektor, Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie,
Grzegorz Gielerak - Dyrektor, Wojskowy Instytut Medyczny,
Ewa Górska-Herezo - Wiceprezes Zarządu, Impel Facility Services Sp. z o.o.

jajuga_2

fe_logo

Profesor Krzysztof Jajuga dyskutował w panelu Portfele pełne kryptowalut – rewolucja czy ewolucja? organizowanym w ramach Economic Accelerator Forum. Prowadził rozmowę, w której wzięli udział::

Pietro Azzara - Prezes, Stowarzyszenie Italia 4 Blockchain, Włochy,
Mykhailo Chobanian - Przewodniczący, Ukraińskie Stowarzyszenie Blockchain, Ukraina,
Robert Anacki - Właściciel, Token Advisory Sp. z o.o., Polska.

Strefa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu tętniła rozmowami.

fe_logo
 To tu odbyła się dziś kolejna dyskusja w ramach cyklu Rozmowy ekspertów pt. Kompetencje kadry menedżerskiej w czasach pandemii. Dyskusję moderowała dr. hab. prof. UEW Maja Kiba-Janiak.

kiba_janiak_i_inni