Konkurs "Własność to odpowiedzialność"

Ministerstwo Skarbu Państwa organizuje trzecią edycję konkursu "Własność to odpowiedzialność", na projekty edukacyjne na temat własności prywatnej adresowane do studentów. Wybrane projekty zostaną sfinansowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa w drodze zlecenia ich realizacji projektodawcom, a nad ich przebiegiem Patronat obejmie Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad.

Projekty mogą być zgłaszane przez organizacje działające na rzecz środowiska akademickiego w tym w szczególności: koła naukowe, samorządy studenckie, organizacje pozarządowe, szkoły wyższe. Mogą one obejmować realizację różnego rodzaju działań edukacyjnych w tym między innymi organizację: konferencji, wystaw, warsztatów, konkursów, seminariów, szkoleń.

Projekty należy zgłosić do dnia 17 marca 2009 roku. na adres Biura Komunikacji Społecznej Ministerstwa Skarbu Państwa z dopiskiem “Konkurs studencki: Własność to odpowiedzialność”. Decyduje data wpływu do Ministerstwa. Projekty powinny zostać zrealizowane w dniach od 30 marca do 31 września 2009 roku (w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość dofinansowania projektów realizowanych w okresie od 1 października do 31 grudnia 2009r.).

Pula środków przewidzianych na dofinansowanie projektów edukacyjnych to 50 000 PLN, a maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 10 000 PLN.

Więcej szczegółów można uzyskać na stronach internetowych Ministerstwa Skarbu Państwa w zakładce projekty edukacyjne , dokładne informacje o konkursie znajdują się pod adresem: