Konkurs dla studentów VISION 2025

Regulamin konkursu VISION 2025
Inicjatywa Vision 2025 skierowana jest do wszystkich studentów, bez względu na wiek lub kierunek studiów. W projekcie udział wezmą studenci z Polski, Czech i Słowacji, co jest doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności na arenie międzynarodowej.

Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie eseju na jeden z trzech tematów:
1.    W jaki sposób zachowania konsumentów w Europie Środkowej będą się rozwijać?
2.    Jak będzie rola państwa w krajach V4 w związku z kryzysem finansowym?
3.    Perspektywy rozwoju rynku nieruchomości w przyszłości.

Praca powinna składać się z 3-5 stron (5.400-9.000 znaków) z uwzględnieniem podziału na wstęp, rozwinięcie i zakończenie (podsumowanie). Esej należy przesłać w języku angielskim, czeskim, bądź słowackim w wersji elektronicznej na adres vision@pentainvestments.cz   w terminie do 31 sierpnia 2009. Warunkiem koniecznym do udziału jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego posiadanie statusu studenta.

Nadesłane prace oceniać będzie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele Penta Investments. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę nastepujące kryteria oceny: wykorzystane w pracy zasoby informacyjne, kreatywność, oryginalność, własne wnioski, opinie i postawy, jak również poprawność logiczną i językową.
Zarząd Penta Investments zamierza przyznać nagrody pieniężne za zdobycie trzech najwyższych lokat: za zajęcie pierwszego miejsca w wysokości 5 tys. euro, 3 tys. euro za drugą oraz 1 tys. euro za trzecią pozycję. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas ceremonii, która odbędzie się we wrześniu 2009 w Pradze.

O VISION 2025
Pierwszy konkurs Vision 2025 został zorganizowany w 2004 roku w Czechach i na Słowacji. Podczas 5-letniej historii projektu Penta Investments oraz Penta Fundacja przyznała ponad 20 studentom nagrody o łącznej kwocie stanowiącej równowartość 40 tys. euro. Tegoroczna edycja konkursu zostanie po raz pierwszy skierowana do polskich studentów.