Rekrutacja na praktyki zagraniczne w AIESEC.

Rusza rekrutacja na praktyki zagraniczne w AIESEC.

AIESEC Uniwersytet Ekonomiczny rozpoczął nabór na praktyki zagraniczne.
Rekrutacja trwa od 1 do 14 maja. Studenci wszystkich uczelni oraz wszystkich kierunków mają szanse wyjechać do jednego z ponad 1100 miast w 110 krajach na całym świecie.
AIESEC oferuje cztery rodzaje praktyk zagranicznych trwających od 6 tygodni do 18 miesięcy.

Praktyki managerskie są skierowane do studentów po 3. roku studiów jak i absolwentów. Realizowane są w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw oraz  międzynarodowych korporacjach. Najchętniej wybierane kraje to: Indie, Niemcy, Malezja, Rosja, Chiny, Turcja.
Wolontariat jest skierowany do maturzystów, studentów i absolwentów wszystkich kierunków. Większość organizacji zapewnia wolontariuszom zakwaterowanie i wyżywienie lub przekazuje kieszonkowe wystarczające na pokrycie tych kosztów. Najczęściej działalność polega na pracy w ramach projektów organizowanych przez AIESEC we współpracy ze szkołami lub innymi organizacjami pozarządowymi. W naszej bazie znajduje się ponad 1300 ofert na praktyki wolontariackie, najwięcej w Azji, Europie Środkowo-Wschodniej, a także w Ameryce Południowej i Afryce.
Praktyki edukacyjne mogą odbyć studenci co najmniej 3. roku studiów. Organizowane są najczęściej w szkołach językowych, placówkach społecznych, organizacjach pozarządowych i firmach. Ich celem jest nauka języka oraz budowanie świadomości międzynarodowej kultury wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie najwięcej praktyk mamy w: Chinach, Kolumbii, Turcji, Kostaryce oraz Maroko.

Praktyki techniczne są skierowane do studentów i absolwentów: nauk technicznych, elektrotechniki, mechaniki, inżynierii, biotechnologii, informatyki i innych. Wśród firm partnerskich można wyróżnić: Alcatel-Lucent, Fujitsu-Siemens Computers, Microsoft, Technosoft, TATA, IBM, Google czy Toshiba. Obecnie, najwięcej dostępnych praktyk technicznych mamy w Indiach, Brazylii i Niemczech.

AIESEC zapewnia szkolenia przygotowujące do wyjazdu. Pomaga znaleźć odpowiednią praktykę dla każdej osoby zainteresowanej oraz otacza opieką podczas pobytu zagranicą.

Więcej informacji na www.WroclawUE.aiesec.pl

Aplikuj już dziś i przeżyj przygodę życia!